איך לבחור קורס צילום ולהשתפר בצילום

צילום הוא עולם מופלא שמעט מאוד זוכים לצלול לתוכו באמת. תמונות מלוות אותנו כל החיים ומזכירות לנו רגעי קסם, ואין כמו להיות מי שיוצר את התמונות האלה. חושבים להתחיל קורס? מחפשים טיפים לצילום? רוצים לקבל מידע בנושא הצילום? הכתבה הזו במיוחד בשבילכם.

איך לבחור קורס צילום? 

שיקולים שכדאי לחשוב עליהם 

  1. חישבו איזה צילום אתם רוצים ללמוד – וידאו, סטילס, טבע, אנשים וכו'. כל בית ספר לצילום מתמקד בסוגי צילום שונים וזהו הפרמטר הכי משמעותי.
  2. לימוד צילום עם הרבה יחס אישי מהמורה יקנה לכם יותר ידע וכלים. עדיף לבחור מקום עם מעט תלמידים כדי לזכות לליווי המקסימלי.
  3. חפשו המלצות על מוסדות לימוד. קורס צילום למתקדמים הוא לרוב הוצאה גדולה וכדאי לדעת כי בחרתם במוסד איכותי וטוב.
  4. אם אתם תרצו להתעסק בתחום, חשוב לבדוק מה הקורס יעניק לכם מבחינת תעודה והכרה במוסד.
  5. אם יש לכם ידע רב בנושא חשוב לבחור מוסד למתקדמים.

טיפים שיהפכו אתכם לצלמים מקצועיים 

השתמשו בעיניים שלכם

הרבה פעמים שומעים אנשים אומרים על צלמים " מה החכמה שיצא לו תמונה יפה, תראה איזה מצלמה איכותית יש לו". זה משפט שמראה על בורות בנושא הצילום. צילום  הוא לא המצלמה הוא גודל העדשה, צילום הוא העין של הצלם. צלם צריך לדעת לתפוס את הרגע, להבחין בפרטים הקטנים ולצלם שבריר שנייה עוצמתי וייחודי. מצלמה שתונח לבד ותצלם לא תוציא תמונות מעניינות, הצלם הוא האחראי לכך. בשביל להפוך לצלמים עליכם להתחיל להתבונן בכל מה שקורה סביבכם ולדלות את הרגעים היפים ביותר.

הכירו את העקרונות הבסיסיים

עם העקרונות הבסיסיים תוכלו להוציא תמונות באיכות טובה. אמנם איכות לא תקבע את האווירה של התמונה, אך תמונה באיכות ירודה היא חסרת ערך. קראו על עקרונות כמו כיווני אור, איך המצלמה צריכה להיות מונחת ועוד.

השתמשו בידע הרב של האינטרנט

הרשת אוצרת בתוכה ידע רב שחבל לפספס אותו. תוכלו למצוא מידע על טכניקות שונות, דרכי עבודה של צלמים, רעיונות למיקומים שמעניין לצלם בהם ועוד. הדבר הכי חשוב שתוכלו למצוא באינטרנט הוא השראה מצלמים אחרים. אם תסתכלו על תמונות של צלמים אחרים נקודת המבט שלכם תתעשר – אתם תראו יותר פרטים קטנים, יהיה לכם רעיונות במה להתמקד ואיזו אווירה אתם רוצים ליצור. צילום הפך לאומנות לכל דבר, וכל אומן זקוק להשראה.

לסיום

אם אתם רוצים ללמוד צילום באופן מקצועי תוכלו למצוא מגוון קורסים מעניינים ואיכותיים. לפני שאתם בוחרים קורס נסו לחשוב על הצרכים שלכם והתאימו אותו אליהם. בנוסף, אפשר להתחיל להתקדם באופן עצמאי לפי הטיפים שנתנו לכם או לפי הרעיונות שלכם. אם צילום הוא החלום שלכם, אל תוותרו עליו, התחילו לצלם, תתמידו ותגיעו להצלחה. 

דילוג לתוכן