איך להכין את הבית ליום צילום אדריכלות?

צילום אדריכלות הוא תהליך מדוקדק, החיוני עבור כל אדריכל ששואף להציג תיק עבודות מרשים בביטחון או עבור כל בעל נכס, שחפץ למכור אותו למרבה במחיר.
כל מבנה באשר הוא, טומן בחובו קסם אישי, שמהותי לתפוס בכל תמונה ותמונה, בכל חלל וחלל ובהכרח, בתיעוד החלק החיצוני של המבנה.
צילומי אדריכלות איכותיים, משקפים את איכות ומהות המבנה בכל תמונה, באמצעות תאורה מעולה, אמצעי ליטוש ועריכה, זוויות צילום ועין חדה.

המהות של צילומי האדריכלות

צילומי אדריכלות מרשימים, תורמים לנכס וליוצרו יוקרה משמעותית: הדגש על הקירות, התקרות, המיקום של הדלתות ומערכות המיזוג – כולם מסייעים ללקוחות ללמוד את האדריכל ולבחון אם סגנון העבודה שלו, תואם אם החזון שלהם.
צילומי אדריכלות אף מייעלים את תהליך המכירה של כל נכס: תמונות שנלקחות בשקיפות מלאה, מקלות על הלקוחות הפוטנציאליים ומעניקות להם הזדמנות פז להיחשף אל המבנה מזוויות שונות ובאופן מדוקדק מאוד; שמציג היטב את גובה הבית, גודל החללים והמיקומים השונים שלהם לאורכו.

הכנת הבית לצילום אדריכלות

טרם הגעת הצלם מומלץ לעקוב אחר הטיפים הבאים:
נקו את הבית היטב – כל בית נראה יותר טוב לאחר צחצוח איכותי. כאשר אתם מתכוננים לצילום אדריכלות, מומלץ להשקיע אף יותר: לנקות את הקירות, הדלתות והחלונות, למרק את הרצפות ולנסות לשקף את החלל הנקי ביותר.
במידה ואתם אדריכלים, אף מומלץ להיפטר מריהוט שפוגע בראות המבנה או איננו משתלב היטב בתמונה.
דאגו כי כל גופי התאורה בבית עובדים כראוי וכי יש חיבור לחשמל – תאורה היא חלק מהותי בכל תהליך צילום באשר הוא. כאשר צלם האדריכלות יגיע אל הנכס, הוא יזדקק לחשמל בכדי לחבר גופי תאורה ולהטעין את המצלמות שלו. במידה וישנה תאורה ייחודית בדירה, מומלץ לוודא כי היא פועלת ולנסות ולשלב אותה בתהליך הצילום. במידה והתאורה שגרתית, מומלץ לנסות ולצלם את התמונות בשעות שבהן השמש חזקה ותורמת אור טבעי לחלקי הבית.
באשר לחוץ, מאוד מומלץ לדאוג ולצלם את הנכס בשעות ספציפיות, שמשקפות באופן מלא את עוצמתו ויופיו של המבנה.
תכנון ותזמון מדויקים – בשל חשיבות הזמן ביחס לתאורה, ודאו היטב את השעות שקבעתם עם צלם האדריכלות והיערכו בהתאם.
שלבו את עצמכם בצילום – פעמים רבות, חללי אדריכלות הם יחסית ריקים וכוללים כיורים, שירותים ומערכות מיזוג בלבד. מסיבה זו, לעיתים הם נתפסים מעט חדגוניים. בכדי להקל על האווירה, כדאי לכם לנסות ולשלב את עצמכם כדמויות חיות בצילומי האדריכלות: הנוכחות של אנשים בחללים תעניק תחושה חמימה ומזמינה יותר.
צילום אדריכלות עשוי להימשך בין שעתיים ועד שש שעות ויותר, בהתאם לגודל הנכס ולצרכי הצילום האינדיבידואליים שלכם.
בהצלחה, סטודיו Lines.
דילוג לתוכן